TOP produkty

Prepáčte za dočasné chyby! Akurát pracujeme na stránke, aby bola lepšia a krajšia. Za pochopenie ďakujeme!

Info o knihách: 0908 564 063 | info@knihymolnar.sk

Zrodená pre slobodu: Príbeh levice Elsy a jej mláďat

Zrodená pre slobodu: Príbeh levice Elsy a jej mláďat
Zrodená pre slobodu: Príbeh levice Elsy a jej mláďat
Ucelený príbeh levice z kultového filmu Volanie divočiny.

Ubehlo viac než päťdesiat rokov, odkedy Joy Adamson prvýkrát vyrozprávala jedinečný príbeh levice Elsy. Zachránila ju ešte ako osirelé mláďa a vychovala v rezervácii v Keni, kde sa s manželo
Viac
17,90
Podrobnosti
Ucelený príbeh levice z kultového filmu Volanie divočiny.

Ubehlo viac než päťdesiat rokov, odkedy Joy Adamson prvýkrát vyrozprávala jedinečný príbeh levice Elsy. Zachránila ju ešte ako osirelé mláďa a vychovala v rezervácii v Keni, kde sa s manželom starala aj o ďalšie zvieratá v núdzi. Elsa však bola od začiatku zrodená pre slobodu, a tak Joy čelila ťažkému, no správnemu rozhodnutiu. Len čo levica dorástla a bola schopná sama si uloviť potravu, nič nestálo v ceste jej návratu do divočiny. Rozprávanie je zároveň fascinujúcim príspevkom do skúmania psychológie zvierat a je pretkané veselými i smutnými zážitkami. Elsina inteligencia, pôsobivé sebaovládanie a emočné schopnosti ďaleko presahujú obraz tvora, ktorý je vnímaný ako jeden z najnebezpečnejších predátorov.

Z anglického originálu Born Free (First published in 1966 by Collins and Harvill Press as Elsa’s Story. Published in 2010 by Pan Books, an imprint of Pan Macmillan, a division of Macmillan Publishers International Limited) preložil Andrej Chovan.
Viac o produkte
EAN kódok
9788055188119
Počet strán
472
Vydavateľstvo
IKAR, a.s.
Autor
Adamson Joy
Rok vydania
45007
Kód tovaru
0205685
Podobné produkty