Žena na hrane

-5%
Žena na hrane

Morgan Kincaidová je na ceste domov z práce, keď jej cudzia žena na nástupišti vloží do náručia dieťa a bez varovania skočí pod vlak. Morgan nikdy predtým tú ženu nevidela a nechápe, prečo by sa matka vzdala svojho dieťaťa a zabila sa.

13,90
Vaša cena: 13,20
Od: 09.07.2021   Do vypredania zásob!
K obľúbeným
Odporučiť
Tlač
Otázka o tovaru
Podrobnosti
Podobné produkty
Viac o produkte
Podrobnosti

Morgan Kincaidová je na ceste domov z práce, keď jej cudzia žena na nástupišti vloží do náručia dieťa a bez varovania skočí pod vlak. Morgan nikdy predtým tú ženu nevidela a nechápe, prečo by sa matka vzdala svojho dieťaťa a zabila sa. Mätie ju aj čosi iné – odkiaľ tá žena poznala jej meno. Na výsluchu sa Morgan dozvie, že šlo o Nicole Markhamovú a že žiadny svedok nie je ochotný potvrdiť jej verziu udalosti, čo z nej robí hlavnú podozrivú. Morgan v snahe dosvedčiť svoju nevinu rýchlo pátra po informáciách o posledných dňoch Nicolinho života. Trpela depresiou, alebo jej niečo hrozilo? Zrazu si uvedomí, že v nebezpečenstve môže byť aj ona.

Žena na hrane je výnimočný a napínavý triler o tom, čoho je schopná žena, ak chráni svoje dieťa – hoci by to znamenalo obetovať vlastný život.

Z anglického originálu Woman on the Edge (Simon and Schuster, Toronto 2019) preložila Miriam Ghaniová.

Ukážka z textu

 

„Vezmite si moje dieťa.“
Pri ráznom chrapľavom hlase ma mykne. Ako každý deň po práci stojím na nástupišti v metre a čakám na vlak. Kedysi som sa na ľudí usmievala, ale teraz som ustaranejšia. Odkedy zomrel môj manžel Ryan, nikto nevie, ako sa ku mne správať, a ja netuším, ako mám na ľudí reagovať. Zvyčajne chodím so sklonenou hlavou zahĺbená do seba, preto ma ten hlas prekvapí.
Zdvihnem zrak. Myslela som si, že sa tá žena prihovára svojmu priateľovi, ale nie je to tak. Je sama, strapatá, má na sebe čierne tepláky a biele tričko samý fľak. Rozpráva sa so mnou.
Jednou rukou si pritíska k prsiam spiace dieťa. Vie, že upútala moju pozornosť. Pristúpi bližšie, až mi kabelku pritlačí k boku. Potom mi zaborí nechty do zápästia. „Prosím, vezmite si moje dieťa.“
Hoci je na stanici Grand/State horúco, na chrbte cítim studený pot. Žena stojí na okraji nástupišťa. Doslova na hrane. Aj ja stojím na okraji nástupišťa, aby som bola vo vlaku prvá. Stačí jeden prudší pohyb a spadnem do koľajiska.

Podobné produkty
Viac o produkte
EAN kódok
9788055176956
Vydavateľstvo
IKAR
Autor
Samantha Bailey
Rok vydania
2021
Kód tovaru
kmk-071122
WebShop System