Krásne zlá

-5%
Krásne zlá

Každý príbeh má dve strany... rovnako ako každý človek.

Láska Maddie a Iana sa začala náhodným stretnutím na večierku v Macedónsku. Tu v humanitárnej organizácii pracuje Maddina najlepšia priateľka Jo. Maddy ju chodí navštevovať z blízkeho Bulharska, kde vyučuje angličtinu a získava informácie do turistického sprievodcu. 

15,90
Vaša cena: 15,10
Od: 09.07.2021   Do vypredania zásob!
K obľúbeným
Odporučiť
Tlač
Otázka o tovaru
Podrobnosti
Podobné produkty
Viac o produkte
Podrobnosti

Každý príbeh má dve strany... rovnako ako každý človek.

Láska Maddie a Iana sa začala náhodným stretnutím na večierku v Macedónsku. Tu v humanitárnej organizácii pracuje Maddina najlepšia priateľka Jo. Maddy ju chodí navštevovať z blízkeho Bulharska, kde vyučuje angličtinu a získava informácie do turistického sprievodcu. Príťažlivý Ian je členom ochranky, za sebou má temné roky vo vojnových zónach a lásky či záväzkov sa obáva. Ich cesty sa nadlho rozídu, nie však navždy.
Teraz, po mnohých rokoch, sú Maddie a Ian manželia a so svojím krásnym synčekom Charliem žijú zdanlivo dokonalý život v malom meste. Maddie po nehode na stanovačke zostane škaredá jazva a začne chodiť na terapiu písaním. Psychologičke postupne odhalí svoj strach z Iana, obavy o bezpečnosť ich synčeka a komplikovanú, búrlivú minulosť dvojice, ktorej súčasťou bola aj Jo.
Z Balkánu do Anglicka, z Iraku na Manhattan a nakoniec do obyčajného rodinného domu v Kansase – šestnásť rokov lásky a strachu, dobrodružstiev a podozrení vyvrcholí dňom, keď zúfalý tiesňový hovor privedie políciu na miesto desivého zločinu.

Z anglického originálu Beautiful Bad (Quercus Edition Ltd, an Hachette UK Company, London 2019) preložila Jana Seichertová.

Ukážka z textu

 

Po piatich minútach monotónnej jazdy púšťou pod nemilosrdne pražiacim slnkom si Ian odkašlal a vzdychol: „Doriti, je jedno, či som v Rwande, Severnom Írsku, Bosne alebo v Iraku. Táto práca je z deväťdesiatich deviatich percent otupujúca. Len sedíš a čakáš, či sa niečo stane. Zvyšné percento je chaos a anarchia. Ako keď mačky a psy žijú pohromade.“
„Jasné.“
„Bože, ako nenávidím túto krajinu!“
„Dnes si mimoriadne zhovorčivý.“
„Občas zatúžim ujsť ďaleko od ľudí. Chápeš? Žiť v zrube niekde v lese.“
S Maddie, pomyslel si. Pod perinou, cez okienko s dreveným rámom pozerať na zasnežené vrcholy hôr. „Keby som našiel miesto, kde by som mohol byť sám s fľašou vodky, cigaretami a počítačom, neprekážalo by mi, keby som už nikdy neuvidel iného človeka. Vážne,“ dodal. Okrem Maddie.
„Vieš, čo by si podľa mňa mal urobiť?“
„Konečne sklapnúť?“
„Nie. Zase sa ozvať tej Američanke.“
Tej Američanke. Ian cítil, ako sa mu postavili chlpy na zátylku. Vari hovoril nahlas?

Podobné produkty
Viac o produkte
EAN kódok
9788055172224
Vydavateľstvo
IKAR
Autor
Annie Ward
Rok vydania
2021
Kód tovaru
0203708
WebShop System