TOP produkty

Prepáčte za dočasné chyby! Akurát pracujeme na stránke, aby bola lepšia a krajšia. Za pochopenie ďakujeme!

Info o knihách: 0908 564 063 | info@knihymolnar.sk

Kód štíhlosti: Návod ako si udržať hmotnosť pod kontrolou

Kód štíhlosti: Návod ako si udržať hmotnosť pod  kontrolou
Kód štíhlosti: Návod ako si udržať hmotnosť pod kontrolou
Myslíte si, že o chudnutí už viete všetko? Doktor Jason Fung prevráti vaše znalosti naruby.

Obezita je chronické civilizačné ochorenie, ktoré už dávno nie je len kozmetickým problémom. Nadváhou a nadmernou telesnou hmotnosťou trpí viac ako polovica
Viac
14,90
Podrobnosti
Myslíte si, že o chudnutí už viete všetko? Doktor Jason Fung prevráti vaše znalosti naruby.

Obezita je chronické civilizačné ochorenie, ktoré už dávno nie je len kozmetickým problémom. Nadváhou a nadmernou telesnou hmotnosťou trpí viac ako polovica svetovej populácie a je druhou najčastejšou príčinou predčasných úmrtí. Sú s ňou spojené závažné zdravotné riziká ako diabetes, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a onkologické ochorenia. Obézni ľudia majú však nielen zdravotné, ale aj psychické a sociálne problémy. Depresie, znížená sebadôvera či zakomplexovanosť, problémy vo vzťahoch či v zamestnaní.
Čo je vlastne príčinou obezity? Okrem balančnej disproporcie medzi príjmom a výdajom energie to môže byť množstvo ďalších vážnych dôvodov.
Podľa doktora Funga priberanie a obezitu ovplyvňujú hormóny. Optimálnu váhu sa vám podarí udržať jedine vtedy, ak pochopíte, ako v tele funguje inzulín, ktorý má pri chudnutí úlohu číslo jeden. K pochopeniu nadváhy a jej príčin je nesmierne dôležité, aby ste poznali správne odpovede na kľúčové otázky:
• Sú sacharidy škodlivé?
• Mali by sme jesť častejšie alebo je zdravší pôst?
• Pomáha počítať si kalórie?
• Sú mäso a mlieko prospešné?
Doktor Jason Fung je kanadský nefrológ, ktorý sa dlhoročne zaoberá problematikou nadváhy a obezity, jej príčinami, dôsledkami, ako i spôsobmi a možnosťami znižovania hmotnosti. Svojimi zisteniami prekvapivo spochybňuje množstvo doterajších medicínskych tvrdení. Napríklad, že vysoký podiel tukov v strave je škodlivý. Zastáva úplne opačný názor: takýto spôsob stravovania má na fungovanie metabolizmu zásadné pozitívne účinky.
Ako sa teda s nadváhou či obezitou popasovať? Doktor Fung vo svojej knihe Kód obezity predstavuje komplexný rámec všetkých poznatkov o udržiavaní ideálnej hmotnosti a ponúka detailný plán toho, ako sa dá obezite predísť alebo ju zvrátiť natrvalo.

Z anglického originálu The Obesity Code (Greystone Books Ltd., Vancouver, 2016) preložila Zuzana Budinská.
Viac o produkte
EAN kódok
9788055181141
Počet strán
336
Vydavateľstvo
IKAR, a.s.
Autor
Fung Jason
Rok vydania
44616
Kód tovaru
0205019
Podobné produkty