TOP produkty

Prepáčte za dočasné chyby! Akurát pracujeme na stránke, aby bola lepšia a krajšia. Za pochopenie ďakujeme!

Info o knihách: 0908 564 063 | info@knihymolnar.sk

Atlas nezvyčajných jazykov: Pôsobivá zbierka zaujímavostí a kuriozít

Atlas nezvyčajných jazykov: Pôsobivá zbierka zaujímavostí a kuriozít
Atlas nezvyčajných jazykov: Pôsobivá zbierka zaujímavostí a kuriozít
Pútavé skúmanie menej známych jazykov

Vedeli ste, že niektorí ľudia sú presvedčení, že používatelia jazyka burušaskí, ktorí žijú v odľahlom údolí pod Himalájami, sú v skutočnosti potomkami vojakov Alexandra Veľkého? A že hoci benátčina nie je v Bená
Viac
22,90
Podrobnosti
Pútavé skúmanie menej známych jazykov

Vedeli ste, že niektorí ľudia sú presvedčení, že používatelia jazyka burušaskí, ktorí žijú v odľahlom údolí pod Himalájami, sú v skutočnosti potomkami vojakov Alexandra Veľkého? A že hoci benátčina nie je v Benátkach oficiálnym jazykom, hovorí sa ňou na viacerých miestach Latinskej Ameriky? Čo sa môžeme dozvedieť z existencie gotlandčiny, nárečia zaniknutej starogotlandčiny, ktorou sa hovorí na niekoľkých ostrovoch v Baltskom mori? V knihe nájdete odpovede na tieto a na mnohé ďalšie zaujímavé otázky.

Komunikujeme prostredníctvom hovoreného a písaného slova a jazyk sa v priebehu storočí vyvíjal. Mnohé jazyky sa zachovali, aj keď len v malých oblastiach. Cieľom knihy je predstaviť výber súčasných jazykových ostrovov z celého sveta, ako aj niektoré zaujímavé historické jazyky, ktoré boli v priebehu času absorbované do jedného z väčších jazykov.

Táto zbierka zaujímavostí a kuriozít s mapami a fotografiami obsahuje viac ako 100 príkladov menej známych jazykov z celého sveta.

Z anglického originálu preložila Ivana Krekáňová.
Viac o produkte
EAN kódok
9788055186467
Počet strán
248
Vydavateľstvo
IKAR, a.s.
Autor
Nikolić Zoran
Rok vydania
45033
Kód tovaru
0205727
Podobné produkty